Fauna Parrot -Olej na ošetřování opeřenců - (proti škubání ze zvyku/nudy) a při podezření na parazity v peří

Kód: 156/20 156/100 Zvolte variantu
150 Kč 550 Kč od 150 Kč
Varianta
PŘÍRODNÍ Přípravek vhodný pro ošetřování opeřenců se sklony k vyškubávání peří.
 
100ml variantu nutno objednat předem a nejlépe po telefonu nebo SMS. Děkuji 

V době používání přípravku se změní zabarvení peří ptáka. Barva bude výraznější, tmavší. 

Éterické oleje obsažené v přípravku mohou působit na psychiku zvířete i proti parazitům, kteří také mohou být příčinou vytrhávání peří.
Použité éterické oleje z šalvěje a jalovce jsou známé svým antimikrobiálním působením.
​Veterinární přípravek schválený ÚSKVBL (058-14/C).

Použití

Pomocí rozprašovače aplikujte na peří opeřence směs 100-200 ml vody a 20 ml přípravku. Postačí 2 dávky z rozprašovače. Jako prevenci aplikujeme rozmíchaný a protřepaný přípravek 1× týdně na peří.

Akutní stav: Rozmíchaný a protřepaný přípravek aplikujte 1-2× denně na peří ptáka. Během 2-3 týdnů může dojít k úplnému zamezení vyškubávání peří a k vytváření peří nového. I v této fázi nepřestávejte s aplikací. Postupně použití přípravku omezujeme na 1× denně, následně 2× týdně.

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tipy a zkušenosti

Nemusíte mít obavy, že papoušci pozřou přípravek při své péči o peří. Díky složení nehrozí žádné zdravotní problémy – naopak, složky éterických olejů jsou známé svým působením proti vnitřním parazitům a nežádoucím bakteriím. Přípravek se osvědčil také při napadení domácí drůbeže čmelíky.

 

SLOŽENÍ: 

  • Simmondsia chinensis Seed Oil (Jojobový rostlinný olej), Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil (Éterický olej z tymiánu), Melaleuca alternifolia Leaf Oil (Éterický olej z čajovníku), Salvia officinalis Oil (Éterický olej ze šalvěje lékařské), Juniperus communis Fruit Oil (Éterický olej z jalovce)